Czy to możliwe, by „Wiedźmin” był jeszcze popularniejszy? Obecnie świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego przeżywa swój (kolejny już) renesans! Wydaje się, że jeszcze niedawno świętowaliśmy premierę Dzikiego Gonu od CD Project Red. Dziś kolejną falę popularności marka The Witcher zawdzięcza głośnemu serialowi Netflixa. W planach już czekają kolejne tytuły wzbogacające to uniwersum.
Moneta z serii Wiedźmin: Krew Elfów
Tym razem Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim przedstawia kolejną monetę z serii The Witcher. W tej edycji twórców zainspirował trzeci tom książkowej serii o Wiedźminie, czyli Krew Elfów. To pierwsza część, w której czytelnik poznaje w sposób chronologiczny wydarzenia, które ściśle zwiążą losy Ciri z Geraltem i Yennefer.
Moneta Krew Elfów wykonana została w całości ze srebra o próbie 999. Jej waga wynosi 1kg, a średnica to aż 100 mm! Dzięki takim rozmiarom moneta może służyć jako środek inwestycyjny, ale i ma ogromny potencjał kolekcjonerski dla fanów wiedźmińskiej serii. Widoczne na awersie i rewersie sceny zostały wykonane z niesamowitą precyzją, biorąc pod uwagę skomplikowanie tematyczne przedstawienia. Taką dokładność umożliwia wysoki na 3,6 mm relief.
1 kg moneta – opis awersu i rewersu
Awers monety Krew Elfów przedstawia bramę wjazdową prowadzącą do warowni Kaer Morhen, siedziby wiedźminów. W tle widać góry Kaedwen, z przodu drogę okalają drzewa. Potężne wrota zostały ozdobione fragmentem czerwonego agatu.
Głównym motywem awersu tej 50-dolarowej monety jest scena szkolenia Ciri pod okiem wiedźminów. Młoda księżniczka pokonuje swoje słabości, ćwicząc na dwóch wahadłach. Dziewczyna ma przesłonięte przepaską oczy oraz miecz w dłoni. Całej scenie przyglądają się wiedźmini: Geralt, Vesemir, Lambert i Eskel. Obok nich widoczna jest również czarodziejka Triss Merigold, która wspierała edukację Ciri. Podobnie jak na awersie, tu również widnieje fragment agatu, tym razem w formie okna warowni.
Kolekcjonerska moneta 50-dolarowa
Moneta jest estetycznie zapakowana w eleganckie pudełko lakierowane na wysoki połysk, ozdobione motywem czerwonego wilka.
Należy zaznaczyć, że moneta z racji zawartości cennego kruszcu, jest okazją do inwestycji swoich oszczędności. Co więcej, jest to jednocześnie realny środek płatniczy, który obowiązuje na wyspie Niue – stowarzyszonym terytorium Nowej Zelandii. Waluta dolar Niue jest doskonale znana w środowisku numizmatyków.
Nie zwlekaj z zakupem. Mennica Gdańska emituje monetę w limitowanej wersji liczącej 200 sztuk!
Niniejszym opisem produktu nie namawiamy nikogo do inwestycji, ani nie sugerujemy jakichkolwiek zysków. Jedynie informujemy o dostępności produktu oraz możliwości jego zakupu.
Plan emisyjny:
1. Ostatnie Życzenie (2019)
2. Miecz Przeznaczenia (2020)
3. Krew Elfów (2021)
4. Czas pogardy (2022)
5. Chrzest Ognia (2023)
6. Wieża Jaskółki (2024)
7. Pani Jeziora (2025)
8. Sezon burz (2026)