Transformers - TOP 10 najciekawszych Autobotów (subiektywna TOP lista)

Zabawki firmy Hasbro doczekały się komiksów, filmów, a także całej masy różnego rodzaju gadżetów. Oto moje zupełnie subiektywne top 10 najciekawszych moim zdaniem Autobotów.

TOP 10 najfajniejszych (naszym zdaniem :) ) autobotów:

1. Bumblebee

Bumblebee to jeden z najpopularniejszych Autobotów i jednocześnie jeden z najważniejszych. Fani uwielbiają go za lojalność. Jest też na tyle charyzmatyczny, by niekiedy pełnić rolę przewodnika pod nieobecność Optimusa. Pełni rolę zwiadowcy i jest średniej wielości robotem. Cechuje go muskularna budowa ciała. Jako jedyny z Autobotów nie należał do organizacji NEST. Nie jest co prawda najlepszym wojownikiem, ale jest naprawdę urokliwy. W dodatku jak nie kochać Chevroleta Camaro?

2. Ironhide

Ironhide to jeden z najzdolniejszych wojowników pośród Autobotów. Jest prawą ręką Optimusa Prime’a. Pod jego nieobecność pełnił nie tylko rolę jego zastępcy, ale i funkcję technika oraz zbrojmistrza. Może pochwalić się sporym doświadczeniem. Zawsze walczy do ostatniego tchu i jest wierny przyjaciołom. To jeden z najstarszych Autobotów i jednocześnie niesamowicie silny przeciwnik. Jego płynny asortyment obejmuje między innymi wodę, azot i kwasy. Bywa zrzędą, ale zawsze można na niego liczyć. Mierzy około 8,5 metra. Chociaż jest nieco niższy niż Optimus, to jest bardziej masywny i potężniej zbudowany niż jego przewodnik. 

3. Jetfire

Jetfire jest jednym z niewielu latających Autobotów i jednocześnie najmądrzejszych żołnierzy Optimusa. Jego piętą Achillesa jest oddanie ludzkości. W przeszłości był sławnym Deceptikonem. Co ciekawe, w młodości był robotem o ogromnym wzroście, na starość jednak zgarbił się. 

4. Drift

Drift to kolejny z byłych Decepticonów, wtedy znany jako Dreadlock. To legendarny wojownik, który jest straszny na polu bitwy i kruszy opór wroga. Jest smukłym robotem o średniej wielkości. Zazwyczaj transformuje się w helikopter lub samochód sportowy. Wszystko zależy od potrzeby. Dużą inspirację czerpał z orientalnej filozofii. Może pochwalić się dobrym refleksem oraz umiejętnościami związanymi z szermierką. W czasie walki lubi wykonywać akrobacje.  

5. Jazz

Jazz to pierwszy porucznik Autobotów i adiutant Optimusa Prime’a. Co ciekawe, to najmniejszy z Autobotów, które przybyły na Ziemię wraz z Optimusem. Ma około 4,5 metra wzrostu. Cechuje go poczciwość. Jednocześnie jest dość wyluzowany. Często posługuje się młodzieżowym slangiem. Nigdy nie bał się nierównej walki. 

6. Prowl

Prowl to wojownik, który w małym palcu ma strategię wojskową. Nie dogaduje się może zbyt dobrze z innymi, ale jest lojalny wobec Optimusa. Niektórzy uważają go nawet za jego prawą rękę. To zdecydowany atut Autobotów. Wszystko przez wcześniej wspomniane doświadczenie wojskowe oraz zdolności strategiczne. 

7. Sentinel Prime

Sentinel Prime jeden z najsilniejszych wojowników. To mentor Optimusa Prime’a. Pod względem wyglądu przypomina nieco swojego ucznia. W walce używał przede wszystkim obustronnego miecza. Był też genialnym naukowcem oraz wynalazcą. Jego dziełem była między innymi konstrukcja sieci filarów Mostu Kosmicznego, która pozwalała na teleportację dużych obiektów. 

8. Ratchet

Ratchet to autobot, który pełnił przede wszystkim rolę medyka. Miał smukłą budowę i około 6 metrów wzrostu. Transformował w zieloną karetkę pogotowia. Świetnie współgrało to z jego profesją. 

9. Grimlock

Grimlock – wielki bot, który wyglądem przypomina T-Rexa. Należy do Dinobotów. Jego ojczysta planeta to Ziemia. Transformował się w dinozaura, mógł też ziać ogniem. 

10. Optimus Prime

I na koniec, autobot, którego nie mogło w tym rankingu zabraknąć – lider Autobotów i wojownik. Stanowi ostatniego przedstawiciela Dynastii Prime’ów, jest też następcą Sentinela Prime’a. To najpotężniejszy z Autobotów. Mierzy nieco ponad 10 metrów. Jest nie tylko mądry, cechuje go także ogromny szacunek do innych istot. Zdolny do poświęceń i podejmowania trudnych decyzji. Chociaż nie miał litości dla swoich przeciwników, nigdy pierwszy nie zaczynał walki.

bumblebee autobot

Oczywiście jest to w pełni nasz subiektywny ranking i wiele osób może się z nim nie zgodzić :) Ciekawi jesteśmy Waszego zdania - które autoboty powinny zostać jeszcze uwzględnione w tej klasyfikacji :)?