Dragon Ball - Wszystkie metamorfozy Son Goku

Również z tej okazji warto przypomnieć sobie wszystkie jego przemiany.

Super Saiyan

pierwszy raz Super Saiyanem Goku zostaje na planecie Namek. Jego transformację wywołuje złość spowodowana śmiercią jego najlepszego przyjaciela Kuririna. Ginie on z rąk Freezy. Podczas przemiany ziemia na planecie trzęsie się, a kamienie latają. Kulminacją tego momentu jest zmiana wyglądu bohatera. Zyskuje on blond włosy, zielone oczy i złotą aurę. Ten poziom mocy może osiągnąć każdy, spełniający odpowiednie warunki Saiyanin. To pierwszy poziom ku istocie o olbrzymiej sile. Cechuje go siła, szybkość i wyostrzone zmysły. Zadebiutowała w Dragon Ball Z w czasie walki Goku i Freezy.

Super Saiyan 2

Son Goku uzyskał tę transformację (Super Saiyanin 2) trenując w krainie umarłych. Po raz pierwszy użył jej, aby zmierzyć się z Majin Vegeta. Chciał walczyć ze swoim wiecznym rywalem. Ta transformacja nieznacznie różni się w stosunku do Super Saiyana. Ma bardziej spiczaste włosy i niebieskie iskry, które towarzyszą złotej aurze. To drugie stadium saiyańskiej ultratransformacji. Pierwszym wojownikiem, który pokazał ten poziom był Gohan. Charakteryzuje się złotymi włosami, większą masą mięśniową, złotą aurą oraz wyładowaniami elektrycznymi. 

Super Saiyan 3

Super Saiyanin 3 to przemiana znacznie różniąca się od wcześniejszych stadiów. Goku nauczył się jej podczas ciężkiego treningu w królestwie zmarłych i ukrywał ją aż do momentu walki z Majin Muu. W tej transformacji poziom bojowy znacznie wzrasta. Jednak ki bardzo szybko się zmniejsza. Włosy postaci sięgają aż pasa, masa mięśniowa natomiast nieznacznie się powiększa. Saiyanin narażony jest na niekontrolowaną i szybką utratę energii. Z tego powodu nie może pozostać zbyt długo w tej postaci.

Super Saiyan Bóg

Super Saiyan Good to jedna z ciekawszych przemian. W przypadku Super Saiyana miał żółte włosy. Teraz jego włosy są koloru czerwonego, podobnie, jak oczy. Po raz pierwszy transformacja ta została zaprezentowana w filmie „Dragon Ball Z: Battle of Gods”, w którym bohater zmierzył się z Beerusem, bogiem zniszczenia. Na początku przemiana została osiągnięta przy pomocy innych Saiyan, jednak  z czasem Son Goku trenował wystarczająco dużo, po to aby móc przemienić się samodzielnie w Super Saiyanskiego Boga. Zgodnie z nazwą posiada boską moc i tylko trzy osoby w całej historii Świata Smoczych Kul potrafiły przyjąć tę formę. Przemiana ta dodatkowo cechuje się czerwoną aurą oraz ciemniejszym kolorem skóry i drobniejszą posturą. 

Super Saiyan Blue

Super Saiyan Blue to kolejna przemiana, która wiąże się ze zmianą koloru włosów i jednocześnie kolejny szczebel transformacji Super Saiyana oraz drugie stadium Super Saiana God. Jest to jedna z najpotężniejszych przemian w Dragon Ball Super. Pierwszy raz zobaczyliśmy tę transformację w filmie „Dragon Ball Z: Resurrection F”. W tym filmie Frieza zostaje wskrzeszony i ciężko trenuje, by stać się potężniejszym niż Son Goku.

Ultra Instincto (Ultra Instynkt)

Zanim Son Goku osiągnął pełnie tej przemiany, kilka razy przechodził transformację wstępną. Pełnię tej przemiany uzyskał on w trakcie walki z Jirenem podczas turnieju wszechświatów. Charakteryzuje ją biało-siwe włosy oraz szybkie ruchy. Pierwszy raz widzieliśmy ją w 110 odcinku „Dragon Ball Super”. Dodatkowo zwiększa moc, cechuje ją też instynktowne, machinalne poruszanie się, bez tracenia czasu na zastanawianie się nad ruchami i unikami.

Super Saiyan 4

Super Saiyanin 4 jest to transformacja, która występowała w Dragon Ball GT. W jej przypadku zmienia się wszystko: styl włosów, które stają się średnio długie i czarne, oczy mają teraz kolor żółty, a ubranie zamienia się w czerwoną sierść. Son Goku osiąga Super Saiyan 4 podczas walki z Baby, po przemienieniu się w olbrzymią małpę. Jest to najwyższy poziom, który może osiągnąć Saiyanin. Wyglądem bardzo różni się od swoich poprzedników, a Son Goku jest pierwszym, który osiągnął ten poziom. Aby zdobyć tę moc, konieczny jest ogon oraz opanowanie furii. 

Powiązane produkty:

Kubek z nadrukiem - wszystkie transformacje / metamorfozy Son Goku:

https://monsteriada.pl/dragon-ball-inne-gadzety/884-kubek-son-goku-wszystkie-transformacje-dragon-ball-super.html